Warszawska Szkoła Alpinizmu

AKTUALNOŚCI

Kurs ściankowy 21.11.2018
kursy wspinaczkowe 2018 Najbliższe spotkanie informacyjne kursu ściankowego odbędzie się dnia 21.11.2018 o g. 19.00 Na sciance wspinaczkowej UW przy ul. Banacha 2a.
Na kurs można zgłosić się mailem, lub wypełniając formularz

2016-05-04 godz. 19.00
W budynku WSEiZ przy ul. Rejtana 16, odbędzie się wykład z teorii asekuracji i sprzętu. Wykład jest obowiązkowy dla uczestników kursu ściankowego. Wstęp wolny dla wszystkich chętnych.

2014-12-12 - 2014-12-14
kursy wspinaczkowe 2014 Polski Związek Alpinizmu zorganizował swoim instruktorom szkolenie z pomocy przedmedycznej. Zajęcia zostały poprowadzone przez TOPR w Zakopanem. Podczas trzech dni przećwiczyliśmy szereg scenariuszy wypadków i zachorowań. Kurs uważam za świetnie zorganizowany i mam nadzieję nie korzystać ze zdobytej na nim wiedzy.

Janek Appelt Założył bazę wysuniętą szkoły w Andaluzji. Wraz z bazą założył BLOG

Dla członków KW Warszawa wszystkie kursy oferujemy ze zniżką 10%

LINKI - INNE CIEKAWE STRONY

Kursy wspinaczkowe warszawa

trening

Sekcja sportowa dla młodzieży i dorosłych

Wszystkie chętne osoby zapraszamy na wspólne, regularne treningi wspinaczkowe. Na zajęciach skupiamy się na:

  • treningu technik wspinaczkowych
  • treningu ogólnej wydolności pod kątem wspinania
  • treningu siły
  • wytrzymałości siłowej
  • gibkości

Zajęcia sekcyjne prowadzą Instruktorzy Wspinaczki Sportowej Gniewomir Czarnecki i Stanisław Kieniewicz.
Gdzie trenujemy:
Zajęcia odbywają się na ściance UW przy ul. Banacha 2a, na ściance CW "W Górę" (Warszawianka) i na ściance przy ul. Obozowej.

W okresie wiosny i lata organizujemy obozy grupowe w skałkach (Jura Krakowsko-Częstochowska, Sokoliki, ogródki wspinaczkowe Europy).

lekcje

Ukończenie kursu wspinaczkowego to dopiero początek edukacji wspinaczkowej. Część z nas uczy się dalej sama. Niejednokrotnie wyważamy dawno otwarte drzwi, lub zapędzamy się w ślepy zaułek. Towarzyszą nam myśli "..to chyba nie dla mnie...", albo "...nigdy nie osiągnę takiego poziomu, to nierealne. Jak to się robi?"

Niepewność i zwątpienie to piękno i istota alpinizmu, zarówno tego plastikowo - drewnianego na sztucznej ścianie, jak i tego bardziej "dotkliwego", gdy marzniemy na stanowisku lub ważymy każdy trudny ruch prowadząc wyciąg o słabej asekuracji.

Błądzenie i odnajdowanie drogi ma swoje uroki, jednak dla części z Was, którzy chcą uniknąć błędów początkujących i przyspieszyć swoje postępy przygotowaliśmy ofertę indywidualnych lekcji wspinaczkowych.

Zapraszamy na sztuczną ścianę oraz na wspinaczki w skałki.

Warszawska Szkoła Alpinizmu 2014
Wojtek Michalski - tel. 505-614-460    Janek Appelt - tel. 502-344-720
Uwaga - wspinanie jest niebezpieczne, a co gorsza nasza strona korzysta z ciastek.
Od ciastek rośnie brzuch i wypadają zęby. Od wspinania możesz złamać nogę a nawet umrzeć. Ciastka możesz sobie wyłączyć w swojej przeglądarce a i tak wszystko będzie działało. Chyba.