Warszawska Szkoła Alpinizmu

AKTUALNOŚCI

KURSY SKAŁKOWE 2023
kursy wspinaczkowe 2023

Jura 29.04 - 04.05 ZAPISZ SIĘ Sokoliki 11.07 - 16.07 ZAPISZ SIĘ

Janek Appelt Założył bazę wysuniętą szkoły w Andaluzji. Wraz z bazą założył BLOG

Dla członków SPELEOKLUBU WARSZAWSKIEGO i UKA
wszystkie kursy oferujemy ze zniżką 15%
Dla członków pozotałych klubów zrzeszonych w PZA oraz dla członków KW WARSZAWA
wszystkie kursy oferujemy ze zniżką 10%
Kursy wspinaczkowe warszawa

porady

Zaczynając przygodę ze wspinaniem nasuwa się mnóstwo pytań. O buty wspinaczkowe, o strój na ściankę, o to jak przygotować się kondycyjnie do kursu. W tej części chcemy odpowiedziec na część z tych pytań. Część artykułów pochodzi z naszej strony, część z prowadzonego przez Janka Appelta BLOGA

Pierwsza sprawa, którą musimy poruszyć, to fakt, że wspinanie jest zajęciem niebezpiecznym. Ryzyko które podejmuje wspinacz zależy od środowiska w którym się znajduje i dlatego jest zupełnie inne na ściance wspinaczkowej, inne w skałkach i zupełnie inne w Tatrach lub w Alpach. Nawet na ściance wspinaczkowej tego ryzyka się wyeliminowac nie da. Wspinając się gdziekolwiek pamiętaj, że ryzykujesz i bądź tego świadom. Myślę, że najlepiej oddaje to poniższy cytat z Edwarda Whympera:

Wspinaj się jeśli wola, ale pamiętaj że siła i odwaga są niczym bez roztropności, a chwilowa niedbałość może zniszczyć Ci szczęśliwe życie. Nie rób niczego w pośpiechu, uważaj na każdy krok i od początku myśl jaki może być koniec

Porady dotyczące kursów

Materiały szkoleniowe

W linku poniżej udostępniamy nasze materiały szkoleniowe. Możecie je sobie ściągać, drukować i powielać do woli. Prosimy jednak, aby udostepniając je komukolwiek - podać źródło. Nie ma podręczników doskonałych i nie ma doskonałych materiałów szkoleniowych. Jeśli znajdziecie jakikolwiek w nich błąd - piszcie.

Porady inne ;-)

Warszawska Szkoła Alpinizmu 2014
Wojtek Michalski - tel. 505-614-460    Janek Appelt - tel. 502-344-720
Uwaga - wspinanie jest niebezpieczne, a co gorsza nasza strona korzysta z ciastek.
Od ciastek rośnie brzuch i wypadają zęby. Od wspinania możesz złamać nogę a nawet umrzeć. Ciastka możesz sobie wyłączyć w swojej przeglądarce a i tak wszystko będzie działało. Chyba.