Warszawska Szkoła Alpinizmu

AKTUALNOŚCI

KURSY SKAŁKOWE 2023
kursy wspinaczkowe 2023

Jura 29.04 - 04.05 ZAPISZ SIĘ Sokoliki 11.07 - 16.07 ZAPISZ SIĘ

Janek Appelt Założył bazę wysuniętą szkoły w Andaluzji. Wraz z bazą założył BLOG

Dla członków SPELEOKLUBU WARSZAWSKIEGO i UKA
wszystkie kursy oferujemy ze zniżką 15%
Dla członków pozotałych klubów zrzeszonych w PZA oraz dla członków KW WARSZAWA
wszystkie kursy oferujemy ze zniżką 10%
Kursy wspinaczkowe warszawa

kurs wspinaczki na sztucznej ścianie

Jest to podstawowe szkolenie wspinaczkowe. Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób początkujących, jak również dla tych, którzy zetkneli się już ze wspinaniem na sztucznej ściance lub w skałkach i chcą usystematyzować wiedzę oraz zdobyć nowe umiejetności w asekuracji i technice wspinania. Kurs daje możliwość poznania kilku obiektów wspinaczkowych w Warszawie.

 • poziom trudności zadań wspinaczkowych dostosowany jest do możliwości uczestników
 • w czasie zajęć szczególny nacisk kładziemy na naukę bezpiecznej asekuracji i posługiwania sie sprzętem wspinaczkowym.

Kurs realizujemy zgodnie w wytycznymi i programem PZA.

Zakres kursu

Program kursu obejmuje 12 godzin zajęć praktycznych na ścianie wspinaczkowej, w tym:

 • naukę wspinaczki z górną asekuracją ("na wędkę") przy użyciu różnych przyrządów asekuracyjnych (kubek, płytka, gri-gri)
 • naukę wspinaczki z dolną asekuracją: nauka obsługi przyrządów asekuracyjnych, posługiwania sie liną, nauka wpinek, prowadzenia liny, nabywanie poprawnych nawyków ruchowych w czasie wspinaczki i asekuracji
 • naukę technik wspinaczkowych: pokonywanie formacji połogich, pionowych, poruszanie się w zacięcicach, kominach, poruszanie się w "przewieszeniu", tzw. "praca nóg", pozycje odpoczynkowe itp.
 • trening wyłapywania na linie odpadnięć wspinacza
 • podstawy treningu wspinaczkowego oraz 
 • wykład z teorii asekuracji i sprzętu wspinaczkowego (w tym style wspinania i skale trudności we wspinaczce klasycznej)

Uczestnicy kursu otrzymują stosowne zaświadczenie, umożliwiające samodzielne korzystanie ze wszystkich sztucznych obiektów wspinaczkowych w Polsce.

Szkoła zapewnia sprzęt do wspinaczki. Zachęcamy do kupna butów wspinaczkowych przed lub w trakcie kursu (ale nie są one niezbędne, by odbyć kurs).

Ze ścianki w skały

Kurs na sztucznej ścianie jest doskonałym przygotowaniem przed szkoleniami skałkowymi. Umiejętności nabyte na "kursie ściankowym" ułatwiają i przyspieszają naukę wspinaczki na szoleniach skałkowych. Instruktorom szkolącym w skałkach daje to możliwość położenia indywidualnych akcentów szkoleniowych, a kursantom zdobycie wiekszej liczby doświadczeń, niezbędnych do samodzielnego wspinania w terenie skalnym.   

Kurs odbywa się w formie 5 zajęć: 4 spotkania na ścianie wspinaczkowej oraz wykład z teorii asekuracji (2h).

Tworzymy grupy 2-, 4- i 6-osobowe.

Terminy i zapisy

Terminy zajęć:
Do wyboru tryb weekendowy lub zajęcia w ciągu tygodnia (popołudnia). Termin najbliższego spotkania informacyjnego na stronie głównej

Miejsce:
Zajęcia kursowe odbywają się na ściance wspinaczkowej ul. Banacha 2a, CW "W Górę" przy Warszawiance lub przy ul. Siennickiej.

Zapisy na kurs:
Rezerwacja terminu dla grupy oraz zapisy indywidune - WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY lub wyślij maila kursy@instruktorzy.waw.pl

Ostatecznego zapisu do grupy dokonujemy na spotkaniu informacyjnym (po wypełnieniu karty zgloszeniowej i wpłaceniu zaliczki w wysokości 60zł). Osoby niepełnoletnie (poniżej 18 roku życia) zobowiązane są dostarczyć pisemną zgodę rodziców.

Koszt kursu:    

 • 450 zł + 4 wejściówki na obiekt
 • Dla studentów z ważną legitymacją zniżka 15% (390 zł)
 • Dla członków klubów zrzeszonych w PZA zniżka 10% (410 zł)
 • Dla kursantek i kursantów 40+ zniżka 10%, lub 1% za każdy rok powyżej 40 (410 zł i mniej)

Warszawska Szkoła Alpinizmu 2014
Wojtek Michalski - tel. 505-614-460    Janek Appelt - tel. 502-344-720
Uwaga - wspinanie jest niebezpieczne, a co gorsza nasza strona korzysta z ciastek.
Od ciastek rośnie brzuch i wypadają zęby. Od wspinania możesz złamać nogę a nawet umrzeć. Ciastka możesz sobie wyłączyć w swojej przeglądarce a i tak wszystko będzie działało. Chyba.