Warszawska Szkoła Alpinizmu

AKTUALNOŚCI

Kurs ściankowy 13.02.2019
kursy wspinaczkowe 2019 Najbliższe spotkanie informacyjne kursu ściankowego odbędzie się dnia 13.02.2019 o g. 19.00 Na sciance wspinaczkowej UW przy ul. Banacha 2a.
Na kurs można zgłosić się mailem, lub wypełniając formularz

2016-05-04 godz. 19.00
W budynku WSEiZ przy ul. Rejtana 16, odbędzie się wykład z teorii asekuracji i sprzętu. Wykład jest obowiązkowy dla uczestników kursu ściankowego. Wstęp wolny dla wszystkich chętnych.

2014-12-12 - 2014-12-14
kursy wspinaczkowe 2014 Polski Związek Alpinizmu zorganizował swoim instruktorom szkolenie z pomocy przedmedycznej. Zajęcia zostały poprowadzone przez TOPR w Zakopanem. Podczas trzech dni przećwiczyliśmy szereg scenariuszy wypadków i zachorowań. Kurs uważam za świetnie zorganizowany i mam nadzieję nie korzystać ze zdobytej na nim wiedzy.

Janek Appelt Założył bazę wysuniętą szkoły w Andaluzji. Wraz z bazą założył BLOG

Dla członków KW Warszawa wszystkie kursy oferujemy ze zniżką 10%

LINKI - INNE CIEKAWE STRONY

Kursy wspinaczkowe warszawa

Jak dobrać buty wspinaczkowe na kurs

Pierwsze buty kupuj tak, abyś mógł je przymierzyć. Internet zatem odpada. Później, znając producenta, model i własną stopę można kupować buty przez sieć. Dobrze wiedzieć, że buty wspinaczkowe różnych firm maja różne numeracje. Na przykład ja mam stopę 42, 43 (w takich butach chodzę po mieście). Moje buty firmy 5.10 mają numer 43 i są naprawdę ciasne. Buty firmy LaSportiva o numerze 42 są na mnie za duże... To będą Twoje pierwsze buty. Spędzisz w nich więcej czasu niż przeciętny wspinacz (po zrobieniu drogi natychmiast się je zdejmuje). W trakcie kursu będziesz je miał(a) na nogach przez 2 - 3 godziny non stop - dlatego nie mogą być zbyt ciasne. Podstawowe rady przy zakupie:

  • mierzymy buty na gołą stopę (ewentualnie na stopkę od pończochy)
  • mierzymy oba buty. Prawy i lewy (zwykle jedna nogę mamy większą)
  • Palce stóp powinny być lekko podwinięte. Duży paluch wypada na czubku buta i nie ma luzu
  • Ignorujemy sprzedawcę, który wciska nam buty zbyt ciasne (w dobrej z resztą wierze)

Niedrogie buty wspinaczkowe kupisz w Decathlonie. Wystrzegaj się tylko najtańszego modelu (marki decathlon/quechua) podobnego nieco do trampkokorka. Te buty są całkiem ok na kurs ściankowy, ale zupełnie nie sprawdzają się w skałkach Nie musisz kupować drogich butów, zwłaszcza asymetrycznych (wygiętych). I tak z nich nie skorzystasz przed wyeksploatowaniem. Cena 200 - 300 zł jest normalną ceną na średnie buty dla początkującej/ego. Marki butów dobrych na kurs na ściankę: Triop, Quechua, Saltic, Rock Pillars, La Sportiva, 5.10 i wiele, wiele innych. Ostatnie dwie marki (5.10 i La Sportiva) to obecnie wiodące firmy na rynku. 5.10 mają najlepszą gumę na nasze skałki, z kolei mi np. w La Sportivach jest wygodniej. Na kurs skałkowy najtańsze Triopy wystarczą w zupełności. Kurs ściankowy można odbyć i w trampkach - jednak mniej skorzystasz z bloku zajęć poświęconemu technice wspinania.

Warszawska Szkoła Alpinizmu 2014
Wojtek Michalski - tel. 505-614-460    Janek Appelt - tel. 502-344-720
Uwaga - wspinanie jest niebezpieczne, a co gorsza nasza strona korzysta z ciastek.
Od ciastek rośnie brzuch i wypadają zęby. Od wspinania możesz złamać nogę a nawet umrzeć. Ciastka możesz sobie wyłączyć w swojej przeglądarce a i tak wszystko będzie działało. Chyba.