Warszawska Szkoła Alpinizmu

AKTUALNOŚCI

Kurs ściankowy 13.02.2019
kursy wspinaczkowe 2019 Najbliższe spotkanie informacyjne kursu ściankowego odbędzie się dnia 13.02.2019 o g. 19.00 Na sciance wspinaczkowej UW przy ul. Banacha 2a.
Na kurs można zgłosić się mailem, lub wypełniając formularz

2016-05-04 godz. 19.00
W budynku WSEiZ przy ul. Rejtana 16, odbędzie się wykład z teorii asekuracji i sprzętu. Wykład jest obowiązkowy dla uczestników kursu ściankowego. Wstęp wolny dla wszystkich chętnych.

2014-12-12 - 2014-12-14
kursy wspinaczkowe 2014 Polski Związek Alpinizmu zorganizował swoim instruktorom szkolenie z pomocy przedmedycznej. Zajęcia zostały poprowadzone przez TOPR w Zakopanem. Podczas trzech dni przećwiczyliśmy szereg scenariuszy wypadków i zachorowań. Kurs uważam za świetnie zorganizowany i mam nadzieję nie korzystać ze zdobytej na nim wiedzy.

Janek Appelt Założył bazę wysuniętą szkoły w Andaluzji. Wraz z bazą założył BLOG

Dla członków KW Warszawa wszystkie kursy oferujemy ze zniżką 10%

LINKI - INNE CIEKAWE STRONY

Kursy wspinaczkowe warszawa

porady

Zaczynając przygodę ze wspinaniem nasuwa się mnóstwo pytań. O buty wspinaczkowe, o strój na ściankę, o to jak przygotować się kondycyjnie do kursu. W tej części chcemy odpowiedziec na część z tych pytań. Część artykułów pochodzi z naszej strony, część z prowadzonego przez Janka Appelta BLOGA

Pierwsza sprawa, którą musimy poruszyć, to fakt, że wspinanie jest zajęciem niebezpiecznym. Ryzyko które podejmuje wspinacz zależy od środowiska w którym się znajduje i dlatego jest zupełnie inne na ściance wspinaczkowej, inne w skałkach i zupełnie inne w Tatrach lub w Alpach. Nawet na ściance wspinaczkowej tego ryzyka się wyeliminowac nie da. Wspinając się gdziekolwiek pamiętaj, że ryzykujesz i bądź tego świadom. Myślę, że najlepiej oddaje to poniższy cytat z Edwarda Whympera:

Wspinaj się jeśli wola, ale pamiętaj że siła i odwaga są niczym bez roztropności, a chwilowa niedbałość może zniszczyć Ci szczęśliwe życie. Nie rób niczego w pośpiechu, uważaj na każdy krok i od początku myśl jaki może być koniec

Porady dotyczące kursów

Materiały szkoleniowe

W linku poniżej udostępniamy nasze materiały szkoleniowe. Możecie je sobie ściągać, drukować i powielać do woli. Prosimy jednak, aby udostepniając je komukolwiek - podać źródło. Nie ma podręczników doskonałych i nie ma doskonałych materiałów szkoleniowych. Jeśli znajdziecie jakikolwiek w nich błąd - piszcie.

Porady inne ;-)

Warszawska Szkoła Alpinizmu 2014
Wojtek Michalski - tel. 505-614-460    Janek Appelt - tel. 502-344-720
Uwaga - wspinanie jest niebezpieczne, a co gorsza nasza strona korzysta z ciastek.
Od ciastek rośnie brzuch i wypadają zęby. Od wspinania możesz złamać nogę a nawet umrzeć. Ciastka możesz sobie wyłączyć w swojej przeglądarce a i tak wszystko będzie działało. Chyba.